top of page
  • Zdjęcie autoraPiotr Szumigaj

17 edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic PolskaZdjęcie mojego autorstwa pt. "Rodzinna sprzeczka" zostało wyróżnione w podczas 17 edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska w kategorii Zwierzęta.

Zdjęcie zostało wykonane podczas zimowej zasiadki na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Podczas poszukiwania w terenie zimowych tematów fotograficznych usłyszałem odgłosy kruków na pobliskiej śródleśnej polanie. Doświadczenie zasugerowało, że kruki przyciągnęła w to miejsce padliną. Jak się później okazało były to resztki po zabitej przez wilki łani jelenia. Nastąpiła szybka decyzja o postawieniu na skraju lasu namiotu maskującego, który idealnie wkomponował się w otaczającą roślinność. Dodatkowo padający śnieg przyozdobił ukrycie, które po chwili stało się całkowicie niewidoczne. Kilkudniowe zasiadki gromadzących się kruków przy padlinie pozwoliły na wykonanie serii ciekawych fotografii dokumentujących zachowanie wewnątrzgatunkowe tych ptaków.


Więcej informacji o konkursie fotograficznym znajdziecie na stronie internetowej:

https://www.national-geographic.pl/artykul/poznalismy-laureatow-i-wyroznionych-w-wielkim-konkursie-fotograficznym-211018100311#Wielki+Konkurs+Fotograficzny%C2%A0%E2%80%93+wyniki


Komentarze


Wyróżnione posty
Ostatnie posty...
Dołącz do mnie...
  • Instagram
  • TIK Tok
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Ikona społeczna
bottom of page