Piotr Szumigaj
Warsztaty fotografii przyrodniczej
Zapraszam do udziału w bezpłatnych warsztatach fotografii przyrodniczej organizowanych w ramach IV edycji Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2020.
Data i godzina: 21.11.2020 (sobota)
godz. 10:00 - 14:00
Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy: e-mail: kontakt@tmzs.org.pl
Wiek uczestników: od 12 l.
Liczba miejsc: 10
Prowadzący: Piotr Szumigaj – z wykształcenia zootechnik, z zawodu technik-leśnik, na co dzień zawodowo związany z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym, z zamiłowania przyrodnik i fotograf dzikiej przyrody. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręgu Toruńskiego i Komitetu Ochrony Orłów regionu Kujawsko – Pomorskiego. Głównym celem jego fotograficznych zmagań jest flora, fauna, awifauna oraz krajobraz pochodzące z terenu Wdeckiego Parku Krajobrazowego i Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. Specjalizuje się w fotografowaniu bielików i zimorodków z samodzielnie pobudowanych czatowni oraz w fotografii krajobrazowej. Fotografie przyrodnicze są efektem finalnym wielu godzin spędzonych w terenie, setek przejechanych kilometrów, przeżyciem mnóstwa różnych przygód a wszystko to po to, by uwiecznić to, co nieodwracalnie się zmienia lub ginie oraz w poszukiwaniu tego jedynego w swoim rodzaju "życiowego ujęcia".
www.piotrszumigaj.com
www.facebook.com/FotografiaPrzyrodniczaiKrajobrazowa www.instagram.com/piotr_szumigaj
Zakres warsztatów: - Określić siebie: zainteresowania przyrodnicze? - Wybieramy sprzęt: aparaty, obiektywy, statywy, plecaki - Fotografowanie ptaków - Fotografowanie ssaków - Budowa czatowni - Kodeks etyczny fotografa przyrody
Fotografia przyrodnicza należy do najtrudniejszych, ale zarazem najbardziej pasjonujących gatunków fotografii. Wymaga nie tylko dobrego oka, niezłego sprzętu, czasu i poświęcenia, ale także odrobiny szczęścia. Do fotografowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku potrzebne są również fachowa wiedza, doświadczenie i przede wszystkim warsztatowe umiejętności. Jeśli chcesz nauczyć się robić fascynujące i perfekcyjne zdjęcia przyrodnicze zarówno od strony technicznej, jak i artystycznej skorzystaj z podpowiedzi specjalisty w tej dziedzinie. Poznasz wady i zalety różnych aparatów, statywów czy teleobiektywów używanych podczas sesji fotograficznych w terenie oraz dowiesz się, jak dobrać sprzęt do Twoich zainteresowań i możliwości pozwalając zorientować się w świecie fotografii przyrodniczej. Spróbujesz dokładniej określić swoje cele i poznasz co nieco warunki, w których przyjdzie Ci pracować. Zobaczysz, jak przygotować się do fotografowania ptaków i ssaków. Odkryjesz także, na czym polega prawdziwa radość z obcowania z dziką przyrodą.
Główny organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej
Współorganizatorzy: OKSiR w Świeciu, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, SOK Stokrotka
Partnerzy: Gmina Świecie, Powiat Świecki
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
bgh.bjh.b